Yusuf Dizi OyuncularıYusuf Dizi Oyuncuları

Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusufgüzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikayeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır.

Bu arada çöldeki kuyunun yakınından geçen bir kervan sahibi Yusuf’u kuyudan çıkarır Mısır’a götürür ve köle olarak satılığa çıkarır.

Dizi Hazreti Yusuf’un doğumundan gençlik yıllarına kadar geçen hayatını anlatıyor. Dizide Kur’an’da anlatılan kardeşlerinin hasedi köle diye satılışı Züleyha’nın aşkıhapse düşmesi ve nihayet Mısıra vali olması konu ediliyor.

Oyuncular : 
Mostafa Zamani 
Ülke: İran
Doğum Tarihi: 21-06-1982
İranlı aktör. Asıl mesleği “endüstriyel yönetim” olan Mostafa Zamani üniversite eğitimini iyi bir derece ile tamamladıktan sonra ufak rollerle tv dizilerinde yer almış ancak ilk büyük projesi “JosephThe Prophet (Hz.Yusuf)”. Çocukluğunda ve üniversite yıllarında farklı oyunlarda yer alan MostafaHz.Yusuf rolü ile kusursuz performansını herkese göstererek İran TV’leri tarafından ödüllendirilmiş.Tüm İran basını kendisi hakkında yazılar yazmayaonun resimlerini yayınlamaya başlamışlar. Orada çokça sevilen Mostafa Zamani şu sıralar 2. sinema filmi olacak olan “AAL” filminde oynuyor. İran sinemasının gözde oyuncusu olmaya aday Mostafa Zamani’yi türk tv’lerinde Hz.Yusuf ile tanıdık.
Züleyha Rolünde
- Katayoon Riyahi :

Doğum Tarihi:1962
Doğum Yeri ve Uyruk:Tahran/İran
Eğitim:Edebiyat ve Antropoloji
Mesleği:Oyunculuk
Kardeşi Ali Riahi gibi oyuncu olan başarılı aktrisin ilk tecrübesi çocuklar için yazılmış bir filmde kendini gösterdi fakat bu filmi tamamlayamadan Güz filmi için seçildi.
Ardından değişik programlarda sunuculuk yapan Katayoon Last Supper isimli bir aşk filminde rol aldı ve bu film çok beğenildi.
Katayoon başarısına başarı katmaya devam etti.Ve uluslararası birçok festivalde ödüller aldı.

Gelen Aramalar:

Hz yusuf oyunculari,katayoon riyahi,hz yusuf dizisi oyuncuları,hz yusuf filmi oyuncuları,mostafa zamani ve züleyha,hz yusuf züleyha gerçek adı,hz yusuf filmi züleyha gerçek adı,gece elbiseleri 2013,hz yusuf dizi oyuncuları,hz yusuf züleyha kimdir
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Kategoriler
Son Yazılar

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri Gelinlik seçiminde beyaz renkten vazgeçemesek te Dünya’da yeni trend,

0 1928 23 Mart 2017
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید