Stor Perde Nasıl YıkanırStor Perde Nasıl Yıkanır ?

Stor perde son yıllarda hanımların en çok tercih ettiği perde modellerinin başında geliyor. Hem şık görünüşü hemde pratik uygulanması nedeniyle son yılların en popüler perde modeli diyebiliriz stor perdelere. Stor perde kullanıcılarının en çok merak ettikleri husus ise stor perdenin temizliğinin nasıl yapıldığıdır.

Stor Perde Nasıl Temizlenir
Özellikle bayanlar stor perdenin temizliğinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Çünkü perde yıkama ve ütüleme hanımların en zorlandığı şeylerden biridir.

Stor Perde Nasıl Yıkanır ?
Stor Perdelerin  genelde % 100′e yakını Polyester iplikten üretilmektedir. Bazı fantazi ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları bulunmaktadır. Ancak bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerlerindeki APRE kaplamalarıdır.
Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla irtibatını tamamen keserken, STOR PERDE üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar.
Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, Stor Perde dayanıklı ve kullanışlıdır. Üzerindeki Apre Kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 3 ila 5 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez.

İşte stor perde temizliği için sırası ile yapmanız gerekenler :
1 – Stor Perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.
2 – Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız beyaz sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırlayınız,
3 – Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,
4 – Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,
5 – Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu “oklava” gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,
6 – Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın ( sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz ). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak ( kenar kısımları fazla hırpalarsanız ipliklenme olabilir ) fazla güç harcamadan temizleyiniz,
7 – Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru – yumuşak bir havlu ile kurulayınız,
8 – Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.
Bu işlemleri yaptığınızda içinizin rahatayacağını ve perdelerinizin artık tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Kategoriler
Son Yazılar

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri Gelinlik seçiminde beyaz renkten vazgeçemesek te Dünya’da yeni trend,

0 1928 23 Mart 2017
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید