Doğru Makyajın Püf NoktalarıDoğru Makyajın Püf Noktaları

Makyaj hemen hemen her gün baş vurduğumuz güzellik yöntemlerinden bir tanesi. Ama malzeme seçimi, doğru ışık ve uygulama teknikleri gibi önemli ayrıntıları gözden kaçırdığımız takdirde, güzelleşmek isterken kötü bir görüntüye sebebiyet verebiliriz. İşte doğru makyajın püf noktaları;

Nemlendirici

Doğru makyajın ön koşulu, cildin temiz ve nemlendirilmiş olmasıdır. Öncelikle cilt tipinize uygun bir temizleyici ve nemlendirici ile işe başlayın.

Fondöten

Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi, cildinizin tipine ve rengine uygun olmalıdır. Cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek akıllıca olacaktır. Zengin renk skalası, kolay sürülebilen ve cildin doğal görüntüsünü bozmayan Catherine Arley fondötenleri, bu konuda size yardımcı olacaktır. Fondöteni yüzün her yanına eşit miktarda dağıtabilmek için sünger kullanabilirsiniz. Ancak bunun da bir kuralı var! Cildinizdeki ton farklılıklarını ortadan kaldırmak için fondöteni eşit miktarda, aşağıdan yukarı doğru sürmeli ve saç diplerindeki fazlalıkları bir peçete yardımıyla almalısınız.

Minumum rötuşlar

Likit fondöten ya da renkli nemlendiriciler ince yapıları ile kolayca dağılarak cilt tonunuzu düzenlemenize yardımcı olacaktır. Işığı yansıtan pigmentlere sahip Catherine Arley’inNemlendiricili Fondöten ve Red Love Fondöteni tercih ederek daha parlak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kırmızı lekeler

Köpük formda bir ürün kullanın. Orta derecede kapatıcılık sağlayacak bu ürün, sandığınız gibi kalıp şeklinde görünmeyecektir.

Sivilceler

Yağsız bir fondöteni salisilik asit içeren nemlendiriciyle karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece nemlendirici sivilcelerle savaşırken siz de yağlanmayan, tek renk bir cilde sahip olmuş olursunuz.

Gözlerinizi konuşturun

Gözlerinize farı sürerken, önce tüm göz kapağına bir aplikatör yardımıyla sürün. İstediğiniz kısımlarda rengi azaltın ya da artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız ton, göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.

Nasıl koyu renkler sizi zayıf, açık renkler kilolu gösteriyorsa farlar da gözlerde  aynı etkiyi yaratır. Açık renk farlar, gözlerinizi daha büyük; koyu renkler daha küçük gösterecektir.Catherine Arley far serisinin en renkli ürünleri bu noktada işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz, ancak sert çizgilerden kaçının.

Maskarayı, sadece üst kirpiklerinize uygulayın. Alt kirpiklerin orta kısmına dokundurup bırakın. Bazen iki kat maskara sürmeniz gerekebilir.

Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla yukarı doğru taramayın. Uygun bir kalem yardımıyla küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.

Daha çekici dudaklar

Dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kalemle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür.

Üst dudağınızın ortasında kalan kıvrıma, hafifçe aydınlatıcı uygulayın. Çıkık olan bu kısmı ışığı daha iyi yansıtarak dudaklarınızda dolgunluk illüzyonu yaratacak.

Dudaklarınız inceyse koyu renk ruj kullanmayın. Bu, dudaklarınızı daha da ince gösterecektir. Açık renk ve parlak rujlar, dudakları daha dolgun ve seksi gösterir. Catherine Arleybirbirinden çarpıcı renklere sahip rujlarıyla, dudaklarınızda istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

Allık deyip geçmeyin!

Yüz hatlarını belirginleştirmenin tek yolu allık kullanmaktır. Ancak bunu rast gele yapmamalısınız. Allık fırçasını allığa sürdükten sonra, toz pudra ile karıştırırsanız daha doğal bir ton yakalarsınız.  Allığınızı, yanak çukuruna iyice yayarak kullanın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin. Uygulama kolaylığı ile Catherine Arley allık ürünleri, yüzünüze doğal, canlı, ışıltılı bir görünüm verecektir.

Kynak:catherine arley

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Kategoriler
Son Yazılar

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri Gelinlik seçiminde beyaz renkten vazgeçemesek te Dünya’da yeni trend,

0 1932 23 Mart 2017
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید