Bakımlı TırnaklarBakımlı eller kadar bakımlı tırnaklarında güzelliğinizi en önemli öğelerinden biri olduğunu unutmayın. Tırnaklarınızın uzunluğu, sağlıklı yapısı, manikürü, törpüsü, ojesi, cilası bütün bunların hepsi birlikte uyum içinde olması gereken unsurlardır.

1. Sterilizasyon:
Tırnak bakımınız için kullanılacak olan bütün aletlerin sterilizasyonu son derece önemlidir. Zira bu ekipmanlardan hepatit b, hepatit c, mantar hastalıkları gibi ciddi hastalıkların bulaşması söz konusudur. Bu sebeple ultrasonik bir temizleyicinin ardından özel sterilizasyon çözeltilerindenfaydalanmak gerekir.

2. Oje silinmesi:
Tırnak bakımınız için var olan çıkmış eskimiş ojelerinizi silin. Asetonu mümkünse nemlendirici asetonlardan alın. Bulamadığınız takdirde, ojenizi çıkardıktan sonra bir parça pamuğa badem yağıdamlatıp, tırnaklarınızı silin ve böylece tırnaklarınızın nemlenmesini sağlayın.
3. Tırnaklara şekil vermek:
Tırnakları keserken uygun bir tırnak makası kullanın. Asla ayak tırnakları için üretilmiş büyük tırnak makasları ile el tırnaklarınızı kesmeyin. Yeterli uzunluğa getirdiğiniz tırnaklarınızı mutlaka metal tırnak törpüsü ile törpüleyerek şekil verin.

4. Tırnak etlerinin kesilmesi:
Bu işlem son derece önemli bir işlemdir ve alanında uzman bir güzellik merkezine gitmeniz daha doğru bir karar olur. Gideceğiniz güzellik merkezinin mutlaka hijyen konularında güvenilir olduğuna emin olun.

5. Oje sürülmesi:
Tırnak bakımınızı yaptıktan sonra önce bir kat zemin astarı, onun üzerine renkli cila ve son olarak şeffaf üst astar sürün. Böylece daha uzun süre kullanabileceğiniz ojeleriniz olacaktır.

Gelen Aramalar:

amerikan mutfagi modelleri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Kategoriler
Son Yazılar

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Cappuccino ve Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri Gelinlik seçiminde beyaz renkten vazgeçemesek te Dünya’da yeni trend,

0 1928 23 Mart 2017
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید